Nieruchomoświ w całym świecie

Jak dotrzeć do Bułgarii

+359 894 667389
+359 52 697777
Jak dotrzeć do Bułgarii

Jak dotrzeć do Bułgarii.
Podróż: samolotem, autokarem, pociągiem, samochodem.
Do Bułgarii można dolecieć samolotem, dojechać autokarem, samochodem lub pociągiem. Wybór środka transportu za pomocą którego udasz się do Bułgarii zależeć może od kilku czynnikow, m.in. od tego czy jedziesz na wakacje czy udajesz się w podróż biznesową. A także od Twojego budżetu i sposobu w jaki lubisz podróżować.

Polska – Bułgaria: LOT SAMOLOTEM
Podróż samolotem  jest najszybsza, najbezpieczniejsza i najwygodniejsza, ale tez najdroższa. Codzienne, bezpieczne loty do Bulgarii przez caly rok zapewniają polskie linie lotnicze LOT. W sezonie letnim dostępne są również oferty tzw. tanich linii lotniczych Wizzair oraz samoloty czarterowe.  Lot samolotem do Bułgarii trwa zaledwie ok. 2 godziny. 

Polska - Bułgaria: DOJAZD AUTOKAREM
Podróż autobusem turystycznym do Bulgarii ma swoje plusy. Koszt takiej podróży to przewaznie połowa ceny biletu na samolot. Długa podróż (srednio  34 godziny – w tym postoje) sprzyja zawieraniu znajomości oraz daje możliwość podziwiania urozmaiconych, ciekawych widoków takich krajow jak: Czechy / Slowacja, Wegry, Rumunia / Bosnia  (zależy jaką trasą jedzie autokar). Przy odrobinie szczęścia poznasz naprawdę miłych, sympatycznych ludzi. Podróż autokarem do Bulgarii: http://touring.bg (całoroczny przejazd z Polski do Sofii, dodatkowo w sezonie letnim do Burgas).

Polska – Bulgaria: DOJAZD SAMOCHODEM
Kolejna opcja to dojazd do Bułgarii własnym samochodem. Masz do wyboru: trasę z Polski do Bułgarii przez Rumunię lub trasę z Polski do Bułgarii przez Serbię. Podróż prze Serbię ma tę przewagę, że możesz skorzystać z odcinka autostrady o wysokim standardzie -  międzynarodowej trasy E75 biegnącej z Budapesztu do Aten. Za przejazd przez całą Serbię zapłacisz rownowartość ok. 100 zł (platność w dinarach lub w euro).

Odległość z Katowic (Polska) do Burgas (Bułgaria) wynosi 1601 km - przez M5/A1. Odległość (pomiedzy A i B) zależy od wybranege poczatku i końca drogi.
Droga ta jest zwolniona z oplat, ALE autostrady są płatne.
Trasa przebiega przez pięć krajów: Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia i Bułgaria.

Czas podróży własnym samochodem do Burgas w Bułgarii wynosi około 20 godzin (bez noclegu w hotelu).
Winiety są wymagane na wszystkich głównych drogach we wszystkich krajach, za wyjątkiem Serbii (opłaty za autostrady). Zakup winiet jest konieczny. Winiety możesz kupić w wielu miejscach: np. w urzędach pocztowych, na stacjach benzynowych i w supermarketach. Na Słowacji , Węgrach i Rumunii - dostępne są na większości stacji benzynowych.

Szczegóły trasy:

Udaj się z Katowic w kierunku drogi nr 86 - Cieszyn, Bielsko - Biała i A4 Kraków. Kontynuuj S1 - E75 - E462 - Cieszyn - Brno (Czechy).
● Wjazd do Czech: zjazd w kierunku E75 - Zilina - SK- Mosty u Jablunkova - Triniec . W Cernovsky jedź drogą E75/11.
● Wjazd do Słowacji: Kontynuuj wzdłuż E75/11 - Poprad - Terchova . W Żylinie weź E50/18/18A. Za Zilina skręć w lewo do E50/18 w kierunku - Poprad, Martin - zjazd w kierunku 65 Ziarnad Hronom - BanskaBystrica. Za Banska Bystrica kontynuuj E571/E58 w kierunku miast: Budča , Koszyce (Kosice), Sahy i Zvolen. Za miastem Zvolen skręc w prawo na E77/66 E77, które prowadzą do Sahy i Ktupina. Na wyjeździe ze Zvolen kieruj się w strone Wegier droga E77/66 - Sahy.
● Wjazd do Węgier: Jedz E77 na Vac i Budapeszt. E77 prowadzi do M2/MO/M3 i znowu droga E77 w strone Budapesztu. Na M3, skręć w prawo do centrum Budapesztu (Węgry). Dalej M3 – mijając Budapeszt skręć w prawo do Kacsoh Pongracuti Feluljaro i wybierz M1/M5/M7 4.5.6.7.31.51. Opuść Budapeszt XIV i jedż wzdłuż Konyves Kalman Koryt, nastepnie opuść Budapeszt X, nastepnie Budapeszt VIII. Za Budapesztem IX skręć w lewo na M5, w kierunku miasta Szeged. Następnie natychmiast skręć w lewo na Gyaliuti Feluljaro i opuść Budapeszt IX. Za Budapesztem XX jedź wzdłuż Nagykorosiut. Kontynuuj M5 i skręć w lewo na E75 (droga nr 22 prowadzi do Serbii).
● Wjazd do Serbii: jedź dalej E75 (droga nr 22) - Skręć w lewo na autostrade E75/droga nr 1, E80, E80/8.
● Wjazd do Bułgarii: Opuść Sofię i wyjedź na E80 w kierunku miejscowości Płovdiv i Svilengrad . Wjedź na A1 przechodzącej koło Płowdiw wzdłuż innych drog, takich jak 53, E773, E871/6 – 795. Kontynuuj wzdłuż tych dróg aż pojawi sie znak Burgas.