Nieruchomoświ w całym świecie

RODZAJE APARTAMENTÓW W BUŁGARII

+359 894 667389
+359 52 697777
RODZAJE APARTAMENTÓW W BUŁGARII

Trendy w budownictwie w Bułgarii dzisiaj mają na celu nie tylko budowę budynków mieszkalnych, ale i nowoczesnych kompleksów mieszkalnych, które oferują właścicielom szereg udogodnień.

Kompleks apartamentów – jest to budynek mieszkalny typu zamkniętego (t.j. dostęp otwarty jest tylko dla właścicieli i ich gości), z liczbą mieszkań od trzydziestu lub więcej, z własną infrastrukturą dla żyjących tam: kawiarnia, bar, restauracja, sklepy, baseny, obsługa klienta, plac zabaw dla dzieci , ochrona, parking. Czasami są oferowane i inne udogodnienia, takie jak: obiekty sportowe, SPA-centrum, kącik dla dzieci, parking i wiele innych. W tych budynkach obowiązkowo przewidziano firmę zarządzającą, która zapewnia pracę wszystkich tych obiektów infrastruktury, a także ochronę i porządek w kompleksie. Kolejną nowością w tych kompleksach to obecność apartamentów typu «studio», które wyglądają jak zwykłe pokoje hotelowe, ale mają oddzielną kuchnię z szafkami kuchennymi, zlewozmywakiem i stołem. Innymi słowy - jest to apartament, który łączy w sobie sypialnię, pokój dzienny i kuchnię.

Studio pozwala osiągnąć uczucie lekkości i przestrzeni w niewielkich mieszkaniach, ale podobne do studia plany, mogą być realizowane i w dużych wielopokojowych mieszkaniach.

Innym rodzajem mieszkania są apartamenty z ogródkami na parterach. Ważnym elementem tych mieszkań są zielone tarasy, znajdujące się pod oknami. W zależności od projektu ich powierzchnia wynosi od 5 do 30 m kw. Zazwyczaj te tarasy nie są włączone do zakupionej nieruchomości, ale udostępnione do bezterminowego użytkowania właścicielowi apartamentu. Taras ten może być używany do różnych celów: sadzenie kwiatów, urządzenie kącika dla dzieci z huśtawkami i nadmuchiwanym basenem, miejsce do grillowania i meble ogrodowe.

Czasami w nowym budownictwie oferowane są apartamenty ze swobodnym planem - zazwyczaj o dużej powierzchni i braku przegród wewnętrznych. W tym przypadku, kupujący może samodzielnie wybrać dogodny dla niego układ pokoi, ich kształt i powierzchnię.
Innym ciekawym zjawiskiem, które można zaobserwować w Bułgarii w ostatnich latach jest to iż tzw. « budownictwo kurortowe » czyli  budownictwa o zaniżonych parametrach i przeznaczeniu do czasowego użytkowania straciło swój dawny sens.

Budownictwo kurortowe lub mieszkalne w chwili obecnej ma wymiar   czysto geograficzny, gdyż jakość wykonania prac budowlanych, wykorzystane materiały budowlane, izolacje cieplne i itp. w wielu nowych budynków «kurortowych», przewyższają wielokrotnie jakość budownictwa miejskich budynków mieszkalnych. Aktualnie w  kompleksach kurortowych jest możliwość całorocznego zamieszkania STUDIO – jest to jednopokojowy apartament o powierzchni od 20 do 40 m kw. Jedno pomieszczenie, które łączy w sobie kuchnię, część dzienną i sypialnię. Prócz tego w tego w mieszkaniu tego typu jest przedpokój, łazienka i taras. Studia są odpowiednie dla wypoczynku lub zamieszkania dla 1-2 osób.

APARTAMENT Z 1 SYPIALNIĄ
– składa się z dwóch pokoi: pokój dzienny z aneksem kuchennym i oddzielną sypialnią. W apartamen-cie jest także przedpokój, łazienka, taras. Powierzchnia jest zazwyczaj od 40 do 60 m kw. Taki apartament może pomieścić do 4 osób, w zależ-ności od organizacji przestrzeni i umeblowania.

APARTAMENTY Z 2 LUB 4 SYPIALNIAMI – powiązane są z obecnością pokoju dziennego z kuchnią i pewnej liczby oddzielnych sypialni, a także przedpokoju, łazienki i tarasu. Tarasy mogą być 2 lub 3, lub jeden przylegający do całego apartamentu

PENTHAUS – jest to mieszkanie wielopoziomowe usytuowane na dwóch (czasem trzech) piętrach budynku, zajmujące powierzchnię od 80 do 250 m kw. Ten rodzaj mieszkań wyróżnia się dużymi werandami, tarasami i panoramicznymi oknami. Czasami takie mieszkania oferowane są ze skosami przy suficie i mansardowymi oknami